Grupy Zabawowe: Turlaki i Dreptaki

ZAPISY

Wszystkie informacje podane są na stronie zapisy>>>

Małe dzieci potrzebują dużo czasu aby poczuć się bezpiecznie i dopiero potem ruszyć w pełne, radosne odkrywanie świata. Warto brać udział w zajęciach od jesieni do czerwca, aby doświadczyć procesu budowania się grupy, tworzenia  więzi z innymi dorosłymi, z innymi dziećmi, przyjemności oglądania rozwoju swojego (i nie tylko) dziecka.

Czym są grupy zabawowe:

Grupy zabawowe powstały z myślą o dzieciach i ich rodzicach. Spotykamy się, aby wesprzeć maluchy w rozwoju, wzmocnić ich sprawstwo, poczucie mocy, zaspokoić głęboką ciekawość świata, dać szansę na pierwsze spotkania i wspólne zabawy z innymi dziećmi.

Grupy zabawowe powstały, aby wesprzeć Rodziców w ich rodzicielstwie, umocnić w nowej roli społecznej, ułatwić spotkania z innymi dorosłymi, którzy są na podobnym etapie życia. A przede wszystkim - aby pogłębić swoją wieź z dzieckiem, zobaczyć je w różnych nowych sytuacjach, zainspirować się pomysłami na wspólny, domowy czas. Aby oderwać się od codziennej gonitwy, być tu i teraz, tylko dla dobrej zabawy. Dlatego na spotkania zapraszamy dziecko z Mamą lub Tatą.

grupazabawowaJak się bawimy:

Każde spotkanie przebiega w ustalonym porządku, na który składają się stałe elementy i elementy zmienne. Stała struktura zajęć daje maluchom bezpieczeństwo - tak bardzo potrzebne w tym wieku, pozwala przewidzieć, co nastąpi po sobie. Animowane przez prowadzącego zabawy dają możliwość zebrania nowych doświadczeń sensorycznych.

Sala, w której odbywają się zajęcia, ma tak zaaranżowaną przestrzeń, aby swobodnie w niej eksperymentować, każdym zmysłem doświadczać otaczającą rzeczywistość, bawić się bezpiecznie, ale i twórczo.

Bawimy się różnymi materiałami naturalnymi, w dużych ilościach, nie bojąc się bałaganu. Przesypujemy mąkę, przelewamy wodę, podświetlamy liście, układamy drogę z kamieni i gałązek, robimy piaskowe babki, układamy podmorskie światy z muszli.

Zapraszamy Was serdecznie do wspólnego, radosnego ugniatania, szeleszczenia, grzechotania, przesypywania, układania, rozwalania, turlania, fikania, brykania, chowania się i szukania.

Grupy zabawowe istnieją w Fundacji Sto Pociech od 2009 roku i są prowadzone wg naszych autorskich pomysłów.

Zajęcia prowadzi zespół edukacyjny Fundacji Sto Pociech, który w fundacji realizuje również wiele innych projektów: Marlena Szymczyk, Olga Kozieł, Paulina Krzeszowska, Marta Ryng, Asia Soja, Karolina Wojno. Prace zespołu supewizuje Anna Ciupa, guru psychologii dziecięcej.

Rodziców z dziećmi od urodzenia do 10 miesiąca zapraszamy na grupę dla mam Urodziłam Życie.

Kontakt: w sprawach zapisów, opłat, listy rezerwowej prosimy pisać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Nasz newsletter

Zarejestruj się aby otrzymywać nasz cotygodniowy planik. Akceptacja regulaminu oznacza zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
I agree with the Regulamin
Back to Top